Організатор Євробачення пояснив підрахунок голосів журі

Шість національних журі, по суті, розподілили між своїми країнами найвищі оцінки за підсумками другого півфіналу Євробачення-2022 у Турині. Серед цих країн — Азербайджан та Грузія.

Організатор Євробачення повідомив причину, через яку в другому півфіналі та у фіналі конкурсу, що відбулися відповідно 12 та 14 травня, було анульовано результати голосування національних журі з шести країн — Азербайджану, Грузії, Польщі, Румунії, Сан-Марино та Чорногорії. Як випливає з прес-релізу Європейської мовної спілки, опублікованого в четвер, 19 травня, журі з цих країн — за незначним винятком — розподілили між собою найвищі бали за підсумками другого півфіналу.

Найвищі бали — аутсайдерам Євробачення

Такий результат різко відрізнявся від підсумків голосування суддів із 15 інших країн, які оцінювали виступи учасників другого півфіналу. Ці журі не дали п’яти з названих країн місця навіть у першій вісімці, що дозволило Європейській мовній спілці засумніватися в чесності голосування. Більше того, чотири із цих шести країн опинилися наприкінці рейтингу, складеного за підсумками голосування 15 інших національних журі.

Згідно з правилами конкурсу, результати голосування журі з Азербайджану, Грузії, Польщі, Румунії, Сан-Марино та Чорногорії були анульовані та замінені на агреговані, тобто складені за сукупністю підсумків голосування журі інших держав. Як вказує Європейська мовна спілка, «враховуючи безпрецедентний характер порушень», підсумки голосування журі з шести країн, що проштрафилися, були визнані недійсними не лише у другому півфіналі, а й у фіналі Євробачення-2022.

Конкурс у Турині цього року виграв український гурт Kalush Orchestra з піснею Stefania. Німеччина посіла останнє місце. Білорусь та Росію від участі у Євробаченні усунули. З шести країн, які порушили правила голосування, Грузія, Сан-Марино та Чорногорія не вийшли у фінал, а Польща, Азербайджан та Румунія посіли на конкурсі відповідно 12-те, 16-те та 18-те місце.

Kalush Orchestra відреагували на 0 балів від українського журі Польщі

Джерело: Українська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Євробачення 2022

Російських хакерів підозрюють в атаці на Євробачення-2022

Укрпошта випустить марку з Kalush Orchestra

Перші фіналісти Євробачення-2022

СюжетПерший півфінал Євробачення-2022: між сумом та радістю

Конкурс Євробачення-2022 відкрився в італійському Турині

Источник: korrespondent.net